Bemutatkozás Vezetők, Edzők Edzések Helyszínek English Friss hírek
KezdőoldalCsapatainkIskolai bázisainkX. Törpilla KupaMini válogatottJátékvezetőknekSportetikaTanulmányi szabályozás50 órás közösségi szolgálatKéptárTörök KupaMKOSZ UP szabályokMKOSZ Fegyelmi SzabályzatUtánpótlás EB, VB 2005-tőlTAOSportpálya-vonalazásLinkek

Törekvés SE - Honvéd Zrínyi SE
75-76 (19-18, 15-16, 19-18, 22-24) Felnőtt férfi
2017. november 16. (csütörtök) 20.50

A Honvéd ellen többnyire szoros meccseket szoktunk játszani, nem volt ez máshogy sem, csak az volt a kár, hogy az utolsó 15 mp-ben a játékvezetők kezükbe vették a meccset és eldöntötték…

Bár Hegére és Marcira ezúttal sem számíthattunk, nagyjából mindenki más rendelkezésre állt. A mérkőzést azonban a vendégek kezdték jobban. Fiataljaik erőszakosan mentek befelé és támadták a gyűrűt, míg védekezésben sokszor a fault határon védekeztek, ami nem nagyon ízlett nekünk. Először az 5. percben kellett időt kérnünk, amikor már 8 pont volt közte és mindössze egyetlen mezőnygólra voltunk képesek
(5-13). Cseréltünk, átbeszéltük a teendőket, és ez segített is abban, hogy a negyed végéig átvegyük a vezetést (19-18).

A második negyedben végig kiegyenlített játék folyt, 4-6 pontnál nagyobb előnyt nem tudtunk felépíteni, és bár a 6. percben 6 ponttal mentünk (32-26), ezt követően kaptunk egy 8-0-s futást (32-34), amelyre a negyed utolsó mozzanataként Timothée válaszolt egy duplával, így végül egállal fordultunk (34-34).

A harmadik negyedben is folytatódott a kiegyenlített párharc. Abszolút egyenrangú erők harca volt, és bár a játékvezetők néha-néha tévedtek ide is oda is, komolyabb eset nem történt. A szoros küzdelem ellenére mi pl. egy-egy rossz bírói ítélet után (kiről ment ki a labda) vissza is adtuk a labdát ellenfelünknek, mert így sportszerű. A negyed második felére ráadásul sikerült 7 pontra meglépnünk (51-44), de sajnos ezt követően már a vendégek is betaláltak zsinórban háromszor is, és végül 1 pontra zárkóztak (53-52).

A záró játékrészt ellenfelünk kezdte jobban és a 3. percben már 3 pont volt oda (56-59). Ezután azonban végre magunkra találtunk, és leginkább Kari pontjaival sikerült 5 pontra ellépnünk (64-59). Az utolsó percre 1 pontos előnnyel fordultunk (70-69) és hoztuk a labdát. Hosszú támadást követően a támadóidő lejártához közeledve Bozso vágott be egy triplát, amivel kb. 40 mp-el a vége előtt 4 pontra növeltük előnyünket, a vendégek pedig időt kértek (73-69). Sajnos két-három passz után ők is betaláltak kintről (73-72), és maradtak letámadni, hogy faultoljanak. Mi azonban két passzal tökéletesen kijátszottuk a letámadást, amiből Kari szerzett könnyű duplát, így ismét közte 3 és kb. 20 mp vissza (75-72). Ellenfelünknek nem volt több ideje, így villámgyorsan felhozták a labdát és egy betörést követően gyors kosarat szereztek kb. 10 mp-el a vége előtt (75-74). Ekkor következett az, aminek nem lett volna szabad. Én azonnal időt kértem, hogy át tudjuk beszélni a dolgokat, de a játékvezetők nem állították meg a játékot. Mi játékba hoztuk a labdát és bár az ellenfél taktikai faultot akart ütni a félpályán, hogy álljon az óra, a fault sikerült, csak a síp nem szólalt meg, így ellenfelünk megszerezte a labdát. Az irányítót a betörés közben azonban Bozso szerelte teljesen tisztán ráadásul úgy, hogy teljesen egyértelmű volt, hogy a támadó lábáról megy ki a labda, és mi jövünk. Természetesen ezt is máshogy látta az alapvonali játékvezető, és a vendégeknek adta a labdát. Hiába szóltunk az ellenfélnek, hogy legyen már becsületes és tegye fel a kezét, ahogy mi is bemondtuk korábban, ha rosszat fújt a bíró, ő pökhendi arccal közölte, hogy „ez nem az ő dolga, nincs mit mondania”. A játékvezetők kupaktanácsot tartottak, miközben még az ellenfél is pontosan tudta, mi történt. A labda persze maradt a vendégeknél, akik nagy nehezen begyötörtek egy duplát 2 mp-el a vége előtt (75-76). Időt kértünk, de a bedobás közben hiába rángattak minket az elzárások közben a vendégek, a síp nem szólt, értelmes helyzetet nem tudtunk kialakítani, így végül buktunk 1 ponttal (75-76).

Rendkívül rossz érzés, amikor egy egylabdás, egyébként megnyert mérkőzést 15 mp alatt ilyen látványos és egyértelmű módon vesznek el a játékvezetők egy csapattól. Természetesen semmit sem tehettünk, hiába reklamáltunk, a játékvezetőket nem érdekelte, hogy zsinórban 3 rossz ítélettel elvették tőlünk a győzelmet, a vendégek pedig nagy mosolygás közepette kivonultak, hiszen jól tudták, segítség nélkül nem nyertek volna.

Ami azonban még a játékvezetők ilyetén módú ténykedésénél is rosszabb volt, az ellenfelünk sportszerűtlen magatartása, főleg úgy, hogy mi a meccs során végig sportszerűen játszottunk és, ha kellett, visszaadtuk a labdát. Ők pedig csak kiröhögtek minket, amely nem sportemberhez méltó magatartás…

Emiatt nem tudok gratulálni ehhez a győzelemhez, mert semmilyen formában nem érdemelték meg.

BZS

Pontszerzőink: Latóczki G. 31/3, Ruet T. 13/3, Zsoldos K. 12/6, Beliczay Zs. 8/6, Somogyvári G. 5, Botyánszki V. 4, Rubóczky Gy. 2 pont.