Bemutatkozás Vezetők, Edzők Edzések Helyszínek English Friss hírek
KezdőoldalCsapatainkIskolai bázisainkX. Törpilla KupaMini válogatottJátékvezetőknekSportetikaTanulmányi szabályozás50 órás közösségi szolgálatKéptárTörök KupaMKOSZ UP szabályokMKOSZ Fegyelmi SzabályzatUtánpótlás EB, VB 2005-tőlTAOSportpálya-vonalazásLinkek

TFSE Öregfiúk - Törekvés SE
59-64 (19-7, 13-13, 16-14, 11-30) Felnőtt férfi
2018. január 14. (vasárnap) 18.00

A csütörtöki győzelmünk után, ezúttal is 10 fővel sikerült eljönni a mérkőzésre, így ezúttal is bontásban kezdtük a meccset.

A mérkőzést jól kezdte a Hege-Max-Bozso-Coach-Marci ötös, 3 perc után 5 pont volt ide, és nem kaptunk kosarat (0-5). Ezt követően aztán megállt a tudomány, ellenfelünk 3-2-es zónáját nehezen tudtunk feltörni, miközben az emberfogásunk ellen simán szerezték a kosarakat a hazaiak. A sorcserénél már 3 pontos hátrányban voltunk (8-5). A Rubó-Kari-Gábor-Soma-Valesz féle ötös viszont nagyon rosszul kezdett és a negyed végéig mindössze egy mezőnykosarat tudott szerezni. Noha jól kezdtük a meccset, a negyed végén 12 pontos hátrányban voltunk (19-7).

A második negyedben folytattuk a bontást, próbáltunk szorosabban védekezni, ám ez nem jött össze és a különbség csak nőtt. Végül 3-2-es zónára váltva, a második negyed 3. percénél sikerült megállítani a rohanást (25-7). Sikerült magunkra találni és 1-2 értelmes támadást is vezetni, amelyek segítségével a félidőre visszakapaszkodtunk 12 pontra (32-20).

A harmadik negyedben is folytattuk a bontást azzal a céllal, hogy próbáljunk egy picit közelebb lopózni, hogy aztán a negyedik negyedben még legyen esélyünk. Jól kezdtünk (32-24), ám ezt követően a sorcseréig ismét 16 pontra nőtt a különbség (40-24). A második ötösnek viszont ekkor már sikerült néha-néha rohanni, látszott, hogy a hazaiak kezdenek fáradni. 2 perc alatt 9 pontra zárkóztunk (40-31), ám a TF csapatának nagyon jól sikerült a negyed vége, így a záró felvonás előtt 14 pontos hátrányban voltunk (48-34).

Szép feladat a legerősebb ötös számára, de nem megoldhatatlan.

Összeraktuk a legerősebb csapatunkat – Rubó-Hege-Kari-Gábor-Marci – és nekiestünk az utolsó 10 percnek. A 4. percre még csak 10 pontra sikerült felzárkóznunk, de folyamatosan sikerült megállítani a hazaiak támadásait (52-42). A 7. percre már 1 pont volt csak a különbség (52-51) és hiába kért időt ellenfelünk, már elfáradtak, míg a mieink még relatíve pihentek voltak. A vezetést a 9. perc végén vettük át Kari két büntetőjével (56-57), amely után egy jó védekezést követően ismét Kari villant, aki ezúttal egy triplát vágott be és máris kétlabdás különbség, 50 mp hátra (56-60). Időt kértek, mi pedig azt beszéltük meg, hogy csak gól+fault-ot ne kapjunk. Persze ezt azért sikerült összehozni, és a sikeres büntető után ellenfelünk letámadni akart, de gyorsan időt kértünk (59-60). Sikerült játékba hozni a labdát pörgettük az időt és kb. 25 mp-el a vége előtt Marci két büntető harcolt ki. Mindkettőt értékesítette, így ismét közte 3 (59-62). Ellenfelünk utolsó támadásánál gyorsan akart triplát dobni, ami nem sikerült, miénk a pattanót, fault, két dobás, mindkettő jó, és le is pörgött az óra (59-64).

Gratulálok a csapatnak, mert mindenki kivette részét a győzelemből!